Ziuzia

Autor: Malina Prześluga
Wydawnictwo: Tashka
Ilustracje: Robert Romanowicz
ISBN: 978-83-935786-5-8
Format: 250x320mm
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 62
Wiek: 5+

48,00 
wysyłka do 24 godzin

"Ziuzia" otrzymała nagrodę literacką Polskiej Sekcji IBBY jako Książka Roku 2013 i bardzo się z tego cieszę, a autorce serdecznie gratuluję! W Ziuzi się zaczytałam. Chciałam tylko rozpocząć i dokończyć później, ale...się po prostu nie dało!

Historie o Ziuzi są urocze, dowcipne, oryginalne i bardzo dobrze napisane.Niby nic wielkiego się nie dzieje, Malina Prześluga opisuje codzienność Ziuzi i jej rodziny, ale sposób, w jaki to robi jest ujmujący i zajmujący. Duża w tym zasługa głównej bohaterki, sześciolatki, która odkrywa świat i robi to energicznie, z pasją i dziecięcą fantazją. Jej starsza siostra dodaje opowieściom kolorytu swoim nastolatkowym zachowaniem, a rodzice spodobali mi się również dlatego, że nie potwierdzają utartych schematów. Tata prasuje swoje koszule i przygotowuje kolację dla rodziny, by mama mogła się pobawić z córką.
W świecie Ziuzi bardzo łatwo się zadomowić i tak sobie myślę, że niektórzy mali słuchacze po ostatnim rozdziale będą chcieli zacząć książkę od początku. Tym bardziej, że czytania mamy tutaj sporo. Siedemnaście historii, każda słusznej długości. Może się zdarzyć, że po ostatniej, zapomniało się pierwszą;)  Książka wymarzona do głośnego czytania i wspólnego oglądania, bo ilustracje tej książki są osobnym powodem moich nad nią zachwytów.
Każdej historii towarzyszy jedna całostronicowa ilustracja. Format książki jest duży, stąd obrazki robią jeszcze większe wrażenie. Robert Romanowicz przedstawił świat Ziuzi z dziecięcej, jakby wyolbrzymionej perspektywy.Użył pogodnych i ciepłych barw, dodał do nich fantazję i humor i powstały wspaniałe ilustracje, które zajmują czytelnika na równi z tekstem.
"Ziuzia" napisana jest w sposób naturalny, niewymuszony i świeży. Autorka nie boi się poruszania tematów, które jeszcze do niedawna stanowiły w polskiej literaturze dziecięcej tabu. Nawiązuje do depresji, jest rozdział o tym, jak Ziuzia upodobała sobie słowo "kurde", czy też opis dnia, w którym mama obiecała starszej siostrze Ziuzi kupić pierwszy stanik. Każdy temat tej książki ujęty został na szóstkę!

Nie pozostaje mi nic innego, jak pokazać Państwu przykładową ilustrację i gorąco zachęcić do czytania tej cudownej książki, którą dzieci starsze z pewnością przeczytają sobie raz jeszcze - samodzielnie.
B.Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podobne Produkty