Wakacje w Waszyngtonie. Historia Abrahama Lincolna / Czytam sobie / Fakty / 3

Autor: Marcin Sendecki
Wydawnictwo: Egmont
Ilustracje: Zosia Dzierżawska
ISBN: 978-83-281-2573-5
Format: 146x181mm
Oprawa: miękka z obwolutą
Rok wydania: 2017
Seria: Czytam sobie Fakty
Ilość stron: 56
Wiek: 7+

12,80 
wysyłka do 24 godzin

Temat poruszający historię prezydenta Lincolna wydaje się dla dzieci bardzo odległy, ale wszystko zależy od tego, jak go przedstawimy, a w tym przypadku autor naprawdę sprostał zadaniu! Siedmioletni Bartek wyjeżdża z mamą na wakacje do Waszyngtonu, gdzie ogląda między innymi Mauzoleum Lincolna, a stąd już blisko do fascynującej opowieści o legendarnym prezydencie...

Jego historia opowiedziana jest w bardzo ciekawy i zrozumiały sposób. Owszem, nie dało się uniknąć trudniejszych słów, ale w końcu temat też jest nowy, a w słowniczku na końcu książki, znajduje się przystępne wyjaśnienie wielu słów. Historia Lincolna rozpoczyna się od jego dzieciństwa, co czyni go od razu postacią dzieciom bliższą i jest nierozłącznie związana z tematem niewolnictwa i wojny domowej. Marcin Sendecki opisał te tematy niezwykle ciekawie i zrozumiale. Opowieść o Lincolnie wciąga i uczy szacunku do wszystkich ludzi. Nasz bohater postanawia zawsze bronić swoich przekonań i nieść pomoc słabszym. I nawet jeśli zabrzmiało to teraz nieco patetycznie. to książka wcale taka nie jest. Jej przesłanie wynika nauralnie.
"Wakacje w Waszyngtonie" to poziom trzeci serii "Czytam sobie / Fakty", czyli dla zaawansowanego już czytelnika, który "połyka strony". Istnieje duża różnica między pierwszymi dwoma poziomami, a tym trzecim. Zdecydowanie więcej tekstu (2500 - 2800 wyrazów), który podzielony jest na rozdziały. Zdania są już dłuższe i bardziej złożone, ale czcionka wciąż duża, wygodna w czytaniu. Tekst opatrzony jest jeszcze ilustracjami (bardzo dobrze dopasowanymi do tekstu), ale jest ich mniej i tylko czarno - białe. Zachowana została nagroda - naklejki na końcu książki i Dyplom Sukcesu. Jest wspomniany już wcześniej alfabetyczny słowniczek trudniejszych wyrazów oraz miejsce na osobiste notatki.
Całość bardzo dobrze przygotowana, łącznie z ciekawym przedstawieniem autora i ilustratorki książki. Ładnie wydana i zachęcająca do czytelniczej przygody. Polecam, zwłaszcza dla dzieci, które lubią prawdziwe historie i są żądne wiadomości.
B.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podobne Produkty