W góry!

Autor: Piotr Karski
Wydawnictwo: Dwie Siostry
ISBN: 978-83-64347-69-6
Format: 205x290mm
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 224
Wiek: 7+

39,00 
wysyłka do 24 godzin

Bardzo dokładna i niezwykle kreatywna książka o górach. Nauka poprzez zabawę i wspaniały sposób na spędzenie czasu. Czy to jako przygotowanie do wyjazdu, czy w jego trakcie, czy tak po prostu, żeby wiedzieć i zapamiętać na zawsze, bo ten sposób uczenia się uważam za najbardziej przyjemny i efektywny...  

Książek do kreatywnego wypełniania, uzupełniania, wyszukiwania... mamy obecnie na rynku wydawniczym sporo. Mam nadzieję, że ten trend utrzyma się długo, bo jest to wspaniały sposób na spędzanie czasu wolnego. Dziecko się wycisza, koncentruje, ćwiczy wyobraźnię i znakomicie przy tym wypoczywa. A jednocześnie, bez wysiłku, zapamiętuje moc wiadomości. Tak jest np. w przypadku tej książki o górach. W nietypowy sposób czytelnik przyswaja sobie bardzo wiele informacji.
Piotr Karski zadał sobie trud wyszukania nie tylko podstawowych wiadomości, ale także ciekawostek, które będą nowością również dla wielu rodziców. Z ogromną przyjemnością polecam Państwu ten oryginalny zbiór górskich informacji, który wciągnął mnie od pierwszej strony.

Żeby mieli Państwo pojęcie o zakresie tematycznym tego tytułu, wymienię kilka zagadnień: 
Jak powstają góry
Zabawki małych górali
Wełniany góralski sweter
Góralskie instrumenty dęte
Gwara podhalańska
Górska pogoda
Przekrój góry
Drzewa giganty
Fiordy
Płatki śniegu
Lawina śnieżna
Kondor Wielki
Kwiaty na górskiej łące
Obieg wody na ziemi

To naprawdę tylko kilka tematów. Niektóre z nich są bardzo rozbudowane. Nie tylko dorysowujemy, uzupełniamy, kolorujemy, wycinamy, są tu również gry, ćwiczenia, eksperymenty i miejsce na stworzenie własnej jaskini, parku narodowego, wytyczenie szlaku. Tropimy wilki i niedźwiedzie, tworzymy piętra roślinne w Himalajach i uczymy się zasad panujących na górskich szlakach. Wiemy, jak przygotować wartościowy prowiant na górską wędrówkę i skąd wzięły się nazwy szczytów. Długo by wymieniać. Ta pozycja to prawdziwy skarb górskiej wiedzy. I absolutnie nie ma się do czego przyczepić;)
Polecam dla dzieci ciekawych świata, żądnych wiedzy, lubiących zagadki, malowanie i wszelką kreatywność
B.


  
 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię