To nie jest książka do matmy. Rysunkowe wyzwania dla bystrzaków

Autor: Anna Weltman
Wydawnictwo: Dwie Siostry
ISBN: 978-83-64347-27-6
Format: 216x282mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 96
Wiek: 7+

32,90 
wysyłka do 24 godzin

Nie, to nie może być książka do matmy! Jeszcze żadną książką matematyczną tak się nie zachwycałam. TA książka pachnie jak najlepsza powieść, jej szata graficzna wzbudza we mnie estetyczne przeżycia, a wnętrze wygląda zachęcająco i tajemniczo, jak piękna książka z zagadkami. Cudo nie matma! A jednak..

Autorka porównuje matematykę do sztuki: " Matematyka jest pełna powtarzających się kształtów. Tworzą one wzory, które mogą być piękne, ozdobne i skomplikowane" To ostatnie słowo bardzo mi się z matematyką kojarzy, poprzednie są dla mnie odkryciem. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki Anna Weltman prowadzi czytelnika przez książkę. Jest jakby obok, towarzyszy, tłumaczy, zachęca. Krok po kroku wyjaśnia polecenia. Ma się wrażenie, ze jest to książka twórcza, ze chodzi o kreatywność, spryt, dokładność, a nie zdolności matematyczne. Jest zabawa i niezauważalne wręcz wprowadzenie do prawdziwej nauki matematycznej. Ze tez takich książek kiedyś nie było! Może i ja miałabym szansę matmę polubić?

Dobrze, przejdźmy do konkretów. Z pewnością chcą Państwo wiedzieć, czym zajmuje się czytelnik. Ogólnie rzecz biorąc bawi się w tworzenie figur. Rysuje okręgi, by z nich powstały inne kształty, tworzy własną kardioidę (i już wie, co to jest!), rysuje parabolę, mandale, trójkąty (także Pascala), sześciokąty i układa mozaiki. Tworzy łamańce, łamigłówki i sztukę 3D. Nie wymieniłam wszystkiego, by pozostawić jeszcze element zaskoczenia. Ważne, że oglądając strony, ma się ochotę wziąć do ręki ołówek i podążyć za autorką. Wypełniać, kreślić, rysować. A gdy zbyt szybko dojdziemy do końca, to mamy jeszcze sporo miejsca na własne pomysły, które powstały pod wpływem zadań.

To nie jest książka do matmy, ale pokazuje nam, że matmą też można się bawić. Świetnej zabawy więc życzę, nie tylko z tą książką, ale podczas całej matematycznej nauki.
Gorąco polecam!

 


 
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podobne Produkty