Spacerkiem po Łodzi. Przewodnik dla dzieci

Autor: A. Jonas, K. Kołodziej, M. Kronenberg
Wydawnictwo: Literatura
Ilustracje: Iwona Cała
ISBN: 978-83-7672-267-2
Format: 170x230 mm
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 160
Wiek: 7+

29,90 
wysyłka do trzech dni

Ten przewodnik zachwycił mnie różnorodnością pomysłów i tematów, mieszanką grafik i zdjęć. Jest jak tradycyjny łódzki groch z kapustą, w którym wszystkie składniki tworzą ostatecznie harmonijną, smakowitą całość. Nie brak tu niczego: historii miasta, opowieści o Julianie Tuwimie i Władysławie Reymoncie i wędrówki szlakiem filmowym. Zabytki Łodzi ukazują się w całej swojej okazałości i przykuwają nas ciekawymi detalami, na które pewnie nie zwrócilibyśmy uwagi. A nasze podniebienia rozsmakowują się w "eklezji", czyli ciastku czterech kultur i zalewajce. Nie mogę sobie wyobrazić piękniejszego spaceru po Łodzi...  

Ta książka nie tylko przekazuje informacje, ona przesiąknięta jest atmosferą tego miasta. Jak wehikuł czasu, przenosi nas do czasów powstania Łodzi, rozwoju przemysłu włókienniczego, do smutnych chwil, kiedy na Starym Mieście i Bałutach znajdowało się getto, a potem znowu do nowoczesnej, współczesnej metropolii.
Łódź zasłynęła jako miasto multikulturowe, w której dom i pracę znajdowali Polacy, Żydzi, Rosjanie i Niemcy, wnosząc ze sobą różne tradycje, odmienne religie i kulturę. Nie brakowało tam wielkich talentów, takich jak Artur Rubinstein, milionerów, a także znanych ...bandytów.
Wiadomości są przekazane w tak interesujący i przystępny sposób, że od lektury tej trudno się oderwać. Jest wspaniałą reklamą, po przeczytaniu pierwszych stron ma się nieodpartą ochotę na wycieczkę do miasta, opisanego przez Reymonta w "Ziemi obiecanej". Szata graficzna jest dowodem kreatywności i dużego poczucia humoru jej autorów, świetna!
Podsumowując w jezyku zrozumiałym tylko łodzianom, ten przewodnik  nie jest z pewnością "siajowy"( złej jakości), wprost przeciwnie. Mam ochotę wpakować go do "tytki"( papierowej torebki) i "ciekać" ( biegać) po ulicach Łodzi, aż do utraty sił:)

D.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię