Sam w domu

Autor: Lotta Olsson
Wydawnictwo: Zakamarki
Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
Ilustracje: Maria Nilsson Thore
ISBN: 978-83-7776-121-2
Format: 200x265mm
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 36
Wiek: 4+

34,90 
wysyłka do 24 godzin

  Któż lubi czuć się porzucony i samotny? Te uczucia  doskwierają dotkliwie mrówkojadowi, który pozostał sam w domu. Jego przyjaciółka orzesznica postanowiła zająć się swoim rozwojem i zapisała na kurs o zdrowych słodyczach. Nie będzie jej cały dzień. Cały długi dzień! Mrówkojad nie wie co ze sobą począć, jest mu bardzo smutno, ale nawet łzy nie chcą towarzyszyć jego rozterkom. Zaraz, zaraz...w głowie zaświtał mu właśnie znakomity pomysł! 

A gdyby tak posiekać cebulę? Energicznie zabrał się do dzieła, siekał i siekał, cebula za cebulą, miska za miską, łza za łzą. Kap, kap...najpierw powoli, a potem ruszyły całe wodospady łez. A do tej ulewy dołączył się żal: nad byciem porzucownym, nad kończącym się latem i ciastem zamkniętym przez orzesznicę w spiżarni. Och, jak smutno! 
Mrówkojad kroił i kroił, szlochał i szlochał, rozczulał się nad sobą i rozczulał. Nawet nie zauważył, kiedy skończyła się cebula i wyschły łzy. A wtedy wpadł na pomysł, aby ugotować wyśmienitą zupę cebulową na kolację. Orzesznica z pewnością się ucieszy!

O tym co się wydarzyło później, przeczytacie w nowej książce Lotty Olsson, tym razem przeznaczonej dla młodszych dzieci. Sympatycznych bohaterów poznaliśmy już we wcześniejszych tytułach: "Dziwne zwierzęta", Inna podróż" i "Sens życia". Tym razem jest odrobinę mniej filozoficznie, ale nie mniej zabawnie. Wesoła historia, urocze postaci i cudowne ilustracje Marii Nilsson Thore są gwarancją bardzo przyjemnych czytelniczych chwil. Sam w domu? No i bardzo fajnie! 
D. 


Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię