Regulamin sklepu

Przed dokonaniem zakupu prosimy zapoznać się z obowiązującym w księgarni internetowej "Luna" regulaminem.

I. INFORMACJE OGÓLNE.
Księgarnia internetowa "Luna" należy do Firmy Usługowo Handlowej "Luna" Bożena Supernak z siedzibą w Opolu, przy ulicy Dwernickiego 16.
NIP: 7542601515
REGON: 531555043
 
II. PRZEDMIOT SPRZEDAŻY
1. Przedmiotem sprzedaży księgarni Luna są książki, książki audio oraz gry planszowe.
2. Księgarnia prowadzi sprzedaż internetową, zastrzega sobie jednak prawo do innej formy sprzedaży.

III. CENY PRODUKTÓW
1. Wszystkie przez nas podane ceny zawierają podatek VAT, ale nie obejmują kosztów przesyłki. Na końcowy koszt zamówienia składa się cena produktu plus koszt przesyłki, zależny od wybranej przez klienta formy.
2. Księgarnia Luna zastrzega sobie prawo zmiany cen. Zmianie tej nie podlegają produkty juz zamówione.
 
IV. ZAMÓWIENIE I JEGO RELALIZACJA
1. Złożenie zamówienia w księgarni Luna jest równoznaczne z akceptacją jej regulaminu.
2. Zamówienie należy składać za pomocą strony internetowej: www.ksiegarnialuna.com
3. Zamówienia przyjmujemy 24 godziny na dobę. Jeśli zamówienie wpłynie do nas po godzinie 14.00, zostaje realizowane następnego dnia roboczego.
4. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza.
5. Realizacja zamówień zależy także od wybranego sposobu opłaty. W przypadku tradycyjnego przelewu na nasze konto, przystępujemy do realizacji zamówienia po zaksięgowaniu wpłaty klienta na nasze konto.
6. Zamówienia są realizowane zgodnie z kolejnością ich otrzymania do momentu wyczerpania zapasów w magazynie.
7. O każdym etapie zamówienia Klient otrzymuje od nas informację.
8. Na czas realizacji zamówienia składa się: czas przewidywanej realizacji (1 - 3 dni roboczych) + czas wybranej formy dostawy.
9. Oferta księgarni nie jest stanem magazynowym, dostępność produktów uzależniona jest od realizacji zamówień dostawców, z którymi współpracujemy.. Może zaistnieć sytuacja, że pomimo naszych starań, sprowadzenie towaru w podanym terminie nie będzie, niestety, możliwe.
10. W przypadku niedostępności produktów, księgarnia niezwłocznie powiadamia o tym Klienta, który podejmuje decyzję o anulowaniu zamówienia lub rozbiciu go na części, co jest związane z dodatkowymi kosztami przesyłki ponoszonymi przez zamawiającego.
11. W celu realizacji zamówienia zagranicznego prosimy o wcześniejszy kontakt drogą mailową lub telefoniczną.
 
V. FORMY PŁATNOŚCI
Oferujemy różne formy płatności, by każdy Klient mógł wybrać dla siebie tę najdogodniejszą.
1. Płatność przy odbiorze przesyłki.
Kwotę należną za zamówienie klient płaci przy odbiorze paczki, którą dostarcza mu pod wskazany adres listonosz Poczty Polskiej lub kurier współpracującej z nami spedycji.
W tym przypadku przystępujemy do realizacji zamówienia po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia przez Klienta.
Ta forma zapłaty nie jest możliwa w przypadku wysyłania przesyłki jako prezent.
2. Przelew na konto księgarni Luna.
Równowartość zamówienie Klient może wpłacić przelewem tradycyjnym na nasze konto:
Firma Usługowo - Handlowa "Luna"
Bożena Supernak
ul. Dwernickiego 16/1
45-049 Opole
Raiffeisen Bank
Nr konta:45 2340 0009 0550 2400 0000 0483
Przy tej formie zapłaty przystępujemy do realizacji zamówienia po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie. W tytule przelewu prosimy o podanie numeru zamówienia.
3. Za pośrednictwem systemu płatnosci elektronicznych PayU. W tym przypadku rozpoczęcie realizacji zamówienia następuje w chwili udanej autoryzacji karty.
4. Do każdego zamówienia wystawiany jest dokument sprzedaży (paragon lub faktura, w zależności od życzenia Klienta)

VI. FORMY WYSYŁKI
Dostawa zamówień realizowana jest za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A. i spedycji kurierskich. Dokładne informacje na ten temat znajdą Państwo w zakładce "Koszty wysyłki".
 
VII. PRAWO ODSTĄPIENIA
1. Zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku, Klientowi przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyny.
2. Prawo do odstąpoienia od umowy przysługuje w terminie 14 dni kalendarzowych od momentu przyjęcia zamówionych produktów przez Klienta lub osobę trzecią przez nią wskazaną.
3. W celu realizacji ustwaowego prawa odstąpienia od umowy, Klient składa Sprzedającemu jednoznaczne oświadczenie i przesyła je na adres siedziby lub adres poczty elektronicznej Księgarni.
4. Do zachowania terminu wskazanego w ust.2 wystarczy wysłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy drogą elektroniczną lub na adres Sprzedawcy przed jego upływem. po przekazaniu takiego oświadczenia Klient jest zobowiązany do zwrotu towaru w ciągu 14 dni kalendarzowych.
5. Klient w ciągu 24 godzin otrzyma potwierdzenie otrzymania takiego zgłoszenia za pośrednictwem poczty elektronicznej.
6. Sprzedawca niezwłocznie, w terminie nie dłuższym niż 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, zwróci Klientowi wszelkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostarczenia produktu do Klienta.
7. Sprzedawca wstrzymuje się ze zwrotem płatności do momentu otrzymania towaru.
8. Klient ponosi jedynie bezpośrednie koszty zwrotu produktu. 

VIII. REKLAMACJE
1. Wszystkie produkty znajdujące się w ofercie Księgarni Luna są produktami nowymi i oryginalnymi.
2. W przypadku, gdy po otrzymaniu zamówionego produktu Klient zauważy w nim jakiekolwiek wady fabryczne, ma prawo skorzystać z prawa gwarancji, bezpośrednio u producenta lub w Księgarni.
3. Klient ma prawo złożyć reklamację w przypadku, gdy dostarczony produkt:
- posiada wady fabryczne
- posiada uszkodzenia mechaniczne powstałe na skutek transportu ( w tej sytuacji niezbędne jest posiadanie przez Klienta spisanego z Kurierem protokołu uszkodzenia przesyłki)
- jest niezgodny z produktem widniejącym na zamówieniu Klienta.
4.W celu rozpatrzenia przez Ksiągarnię Luna reklamacji niezbędne jest odesłanie wadliwej ksiażki, płyty lub gry wraz z dowodem zakupu lub jego kopią na adres:
Ksiągarnia "Luna"
Bożena Supernak
ul. Dwernickiego 16/1
45-049 Opole
z dopiskiem "reklamacja"
5. Wszystkie reklamacje są rozpatrywane w terminie 14 dni od momentu otrzymania przez Księgarnię Luna raklamowanego produktu.
6. w przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, Księgarnia wymieni produkt na nowy i odeśle na własny koszt. W przypadku, gdy wymiana nie jest możliwa, Księgarnia zwróci Klientowi pełną należność za zakupiony produkt w terminie 14 dni od daty pozytywnego rozpatrzenia reklamacji. Klient może również - zamiast zwrotu należności - zatrzymać produkt i zażądać odpowiedniego obniżenia ceny.
7. Przesyłki za pobraniem nie będą przez Księgarnię Luna przyjmowane. Koszt reklamowanego produktu zostanie zwrócony Klientowi przelewem na rachunek bankowy podany przez Klienta.

IX. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
W sprawach nieuregulowanych naszym regulaminem zastosowanie mają przepisy Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usuług drogą elektroniczną i przepisy Kodeksu Cywilnego.
Księgarnia Luna zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu bez wcześniejszego uprzedzenia Klienta.