Pucio mówi pierwsze słowa

Autor: Marta Galewska-Kustra
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ilustracje: Joanna Kłos
ISBN: 978-83-10-13153-9
Format: 205x250mm
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016
Seria: Uczę się mówić
Ilość stron: 40
Wiek: 2+

39,00 
wysyłka do trzech dni

Kolejny tytuł, którego bohaterem jest Pucio. Tym razem spędzimy z nim i jego rodziną cały dzień. I będzie to dzień bardzo ciekawy i urozmaicony. Nasz mały czytelnik pozna lub rozpozna różne sytuacje, zdarzenia, zachowania i wiele przedmiotów, które go na co dzień otaczają. Wiele kartonowych stron do oglądania, czytania i opowiadania. A przy okazji i przy zabawie, nauka mówienia. 

To jedna z tych książek, z którymi Wasze pociechy będą się utożsamiać.Dzień Pucia i jego siostry przypomina dzień większości dzieci. Poranne wstawanie, ubieranie, śniadanie, droga do przedszkola, zabawy przedszkolne, zakupy z rodzicami, świętowanie urodzin, zabawy na basenie, wieczorna kąpiel i wieczorne rytuały przed zaśnięciem. Każdy maluch odnajdzie tutaj znajome sytuacje. Będzie z radością pokazywał rzeczy mu znane, a z ciekawością te nowe.
Każda strona zawiera tekst, ilustracje i wyodrębnione z ilustracji przedmioty, które możemy pokazać, nazwać i odszukać na obrazku. Jeśli dziecko będzie chciało powtarzać po Was nazwy przedmiotów, to super, jeśli nie, to też nie ma sprawy. Już je usłyszy, będzie umiało rozpoznać, a przecież prędzej czy później, nauczy się je też wypowiadać. Jak szybko, to nie ma w ogólnym rozwoju dziecka, znaczenia.
Jak większość książek dla dzieci i ta stwarza wiele dodatkowych możliwości. Możemy odszukiwać podobne przedmioty w swoim otoczeniu, porównywać dzień Pucia i Waszego dziecka, omawiać i komentować najdrobniejsze szczegóły na książkowych ilustracjach. Także snuć domysły, dopowiadać historie....Każdy rodzic będzie miał tu prawdziwe pole do popisu. I każdemu życzę wiele pomysłów.
Książka została dobrze przygotowana pod każdym względem. Znajdą tu Państwo wprowadzenie ze wskazówkami jak z książki korzystać, a na końcu mały "sprawdzian" z nazw rzeczy i czynności. 
"Pucio" został solidnie i estetycznie wydany, ilustracje są łatwe w odbiorze, o spokojnych barwach, a bohaterzy przedstawieni z poczuciem humoru. 
Mali czytelnicy ćwiczą w trakcie oglądania i czytania koncentrację, której wymaga odnalezienie w książce szczegółów i której wymaga każda książka.
Pozycja, która będzie wertowana bez końca i która ma szansę stać się jedną z najbardziej zapamiętanych i lubianych książek wczesnego dzieciństwa.
Polecam.
B.

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podobne Produkty