Psotny Franek Czytam sobie Poziom 1

Autor: Agnieszka Frączek
Wydawnictwo: Egmont
Ilustracje: Joanna Rusinek
ISBN: 978-83-237-5559-3
Format: 145x185mm
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2012
Seria: Czytam sobie
Ilość stron: 32
Wiek: 5+

12,99 
wysyłka do 24 godzin

Wydawnictwo Egmont stworzyło serię pierwszych książeczek do samodzielnego czytania pt. "Czytam sobie" Serię przygotowano bardzo starannie i profesjonalnie. Autorami tekstów są znakomici polscy autorzy, książki zostały wspaniale zilustrowane, a dzieci odkryją w nich wiele niespodzianek (naklejki, zakładki, dyplom). Bardzo ładna szata graficzna, przyjazny czytaniu format i wielkość czcionki i co bardzo ważne - trzy poziomy trudności, co ułatwia dobór pozycji do umiejętności czytelniczych dziecka.

"Psotny Franek" to pozycja, która reprezentuje poziom 1. Napisana przez Agnieszkę Frączek.Wspaniałe ilustracje do jej tekstu stworzyła Joanna Rusinek...

Psotny Franek to ptak wystrojony w kolorowe spodenki, sweterek i beret w kwiatki. Jest kolorowy jak papuga i tylko figle mu w głowie. Lubi, na przykład, rzucać śnieżkami w eleganckie fryzury pań spacerujących po parku. I wprowadzać ludzi w osłupienie swoim wyglądem. Jak pana Leona, który zna się na ptakach i wie, że papugi lubią upał, a tu zima w pełni! Na końcu książeczki ptak się zdradzi i dowiemy się, co on za jeden. A niektórzy może wcześniej się domyślą?:)

Książeczka przeznaczona dla małych czytelników, którzy samodzielne czytania właśnie rozpoczynają. Dominują ilustracje, tekstu jest bardzo mało. Zdania są proste, czcionka duża, a słownictwo dobrane stosownie do wieku. Numeracja stron, umieszczona w widocznym miejscu, pozwala dzieciom śledzić postęp w czytaniu. Dzięki ładnej zakładce w każdej chwili można zaznaczyć czytaną stronę, a gdy
historia się skończy, to dzieci ucieszą się z pewnością świetnymi naklejkami, na których króluje Franio i Dyplomem sukcesu za przeczytanie książki.

Nie wspomniałam jeszcze o ilustracjach, a napisać o nich należy, bo to one nadają książce charakter, one także "opowiadają" tekst, czyniąc go łatwiejszym w czytaniu. Mnie zachwyciły! Są niesforne jak Franek:) Traktują opowiadaną historię z przymrużeniem oka. Jak już jesteśmy przy oku;), to cieszą oko barwami i świetnie przedstawianymi postaciami. Szczególnie spodobała mi się elegancka postać pana Leona i scena, w której lepi bałwana (zadziwiająco podobnego do niego). No i oczywiście sam Franek - bajecznie kolorowy!
Jednym słowem - polecam!
                                                                                        B.
 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podobne Produkty