Przeciwieństwa

Autor: Marianna Oklejak
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-281-2149-2
Format: 186x186mm
Oprawa: książka kartonowa
Rok wydania: 2017
Seria: ART
Ilość stron: 24
Wiek: 1,5+

16,99 
wysyłka do trzech dni

I kolejny tytuł w nowej serii wydawnictwa Egmont. Ten wydaje mi się najtrudniejszy. Podobnie jak "Kolory" i "Liczby" bardzo ładnie wydany i zilustrowany, artystyczny - na co wskazuje nazwa serii: ART. Niektóre przeciwieństwa nie są jednak na pierwszy rzut oka jasne dla dziecięcych oczu. Z drugiej strony, w tym wieku oczywista jest pomoc rodziców, a skoro tak, to dlaczego nie uczyć się z pięknych i nie oczywistych książek?

Podam Państwu przeciwieństwa, które zawarto w tej książce: ciemny / jasny, smutny / wesoły, ciepły / zimny, wysoki / niski, duży /mały, stary / młody, szybki / wolny, suchy / mokry, głośny / cichy.

Pmysły na przedstawienie przeciwieństw uważam za oryginalne. Tym bardziej, że w ilustracjach Marianny Oklejak panuje nowoczesność, a zarazem inspiruje się ona polskim folklorem. Powstaje w ten sposób mieszanka nadzwyczaj ciekawa! Proszę tylko spojrzeć...

Te tatuaże!;)
Inny przykład...


 

Ta książka ma charakter! Mocne, zdecydowane barwy i oryginalny styl! Jest w niej humor, pomysł i zabawa, czyli te składniki, które sa potrzebne, by "smakowała";) I jak Państwo zauważyli, przeciwieństwa nazwane są w kilku językach, co możemy, a nie musimy wykorzystać, albo możemy też wrócić do książki później, gdy uznamy to za stosowne. "Przeciwieństwa" dają też duże pole do popisu dla Państwa wyobraźni. Możemy przecież nie tylko zająć się tematem głównym tego tytułu, ale pobawić się w nazywanie kolorów, wyjaśnianie ilustracji, nazywanie nieznanych rzeczy.... Nie bójmy się ją często oglądać;) Jest kartonowa, solidna, zniesie wiele;) 

Polecam!
B.

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podobne Produkty