Połącz kropki. Warszawa

Autor: Agata Toromanoff
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-281-2197-3
Format: 210x295mm
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2017
Seria: Połącz kropki
Ilość stron: 64
Wiek: 7+

24,00 
wysyłka do 24 godzin

Uwielbiałam w dzieciństwie łączyć kropki! Fakt, teraz dzieci mają więcej książek kreatywnych z przeróżnymi ciekawymi zadaniami. Czy łączenie kropek za pomocą cyfr straciło na atrakcyjności? Mam nadzieję, że nie, tym bardziej, że mam przed sobą książkę, która oferuje nie tylko obrazki wyłaniające się po połączeniu kropek, ale też wiedzę o naszej stolicy, podaną w atrakcyjny sposób. Książka - nietypowy przewodnik. Świetny przed, w trakcie i po podróży...  

Książka ma grubą kartonową okładkę, więc i w podróży nie ulegnie zniszczeniu, a solidna podkładka umożliwi łączenie kropek w każdym miejscu. Ale, ale, nim do moich ulubionych kropek przejdziemy, przeczytamy wstęp o mieście, obejrzymy jego obrazkową mapę i przejdziemy do najważniejszych zabytków. Listę rozpoczyna Zamek Królewski. Widzimy jego zdjęcie, a pod nim przeczytamy najważniejsze informacje. Na stronie obok znajduje się rozpoczęty rysunek zamku, który czytelnik ma dokończyć łącząc kropki. W ten sposób  poznamy Kolumnę Zygmunta, Barbakan, Syrenkę Warszawską, Pałac Kultury, Zamek Ujazdowski, Łazienki Królewskie i wiele innych ciekawych miejsc historycznej Warszawy, ale także stolicę XXI wieku. Nowoczesną, rozwijającą się, europejską.
Podoba mi się sposób poznawania miasta. Ciekawy i aktywny, a miejsca zostaną z pewnością zapamiętane po tyyylu kropkach:) Ładne jest wydanie książki, ale zdjęcia powinny mieć według mnie lepszą jakość. Trudna jest klasyfikacja wiekowa. Podałam 7 lat, ale oczywiście z dużą pomocą osób dorosłych, bo tekst wymaga objaśnień, a przecież trzeba też znać liczby. I to sporo, ponad 200. Są one drukowane małą czcionką, co utrudnia ich odczytanie gdy nie jest się z nimi dobrze zaznajomionym. Czyli od siedmiu lat w niektórych przypadkach, ale raczej dla dzieci starszych.
Dla  miłośników Warszawy i...kropek;) Polecam.
B.
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię