O ŻÓŁWIU, KTÓRY CHCIAŁ SPAĆ

Autor: Roberto Aliaga
Wydawnictwo: Tako
Tłumaczenie: Beata Haniec
Ilustracje: Alessandra Cimatoribus
ISBN: 978-83-62737-00-0
Format: 255x240mm
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2011
Seria: OQO
Ilość stron: 32
Wiek: 4+

34,00 
wysyłka do 24 godzin

Mogę się z Państwem założyć, że każde dziecko polubi tego żółwia i z niecierpliwością będzie czekało, co się stanie na stronie następnej...

Z wielu powodów uważam tę książkę za bardzo udaną. Spodobały mi się bardzo ilustracje Alessandry Cimatoribus, o pięknej, pastelowej kolorystyce, z widoczną, charakterystyczną fakturą, z żółwiem, który nas rozczula, śmieszy i bawi. Już sama obserwcja jego zmieniających się min jest doskonałą zabawą.

A historia? Niby prosta, ale trzymająca w napięciu. Żółw chce zapaść w sen zimowy, zrobił sobie przytulnie, przebrał się w piżamkę, przytulił do siebie misia, ale...Przyjaciele chcą mu życzyć jak nalepszego snu zimowego, podkładając pod drzwi prezenty, a to fioletowy kocyk, a to wełnianą czapeczkę, czy ciasto domowej roboty. Żółw bardzo się z tych oznak sympatii cieszy, ale powoli nuży go ciągłe wstawanie z łóżka, mycie pyszczka i przecieranie pancerza, bo przecież "w piżamie nie wyjdzie, to rzecz oczywista!" A i spać chce mu się coraz bardziej.
Powtarzająca się sytuacja, powtarzające się rymy, tylko wzmagają napięcie. Chce się śmiać i aż coś łaskocze w brzuchu z ciekawości co się teraz wydarzy.

Temat zasypiania, znany wszystkim dzieciom, może zachęci niektóre do zrobienia sobie przytulnie i docenienia, że nikt im w zasypianiu nie przeszkadza?;) Świetna książka na dobranoc, do wielokrotnego czytania. Spodoba się nie tylko dzieciom.
   B.                                                 
                                                                                                                                 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podobne Produkty