Klasa pani Czajki

Autor: Małgorzata Karolina Piekarska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ISBN: 978-83-10-12998-7
Format: 135x204mm
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 352
Wiek: 10+

31,90 
wysyłka do trzech dni

 Książka obyczajowa dla nastolatków, a właściwie nastolatek, które lubią czytać o sytuacjach podobnych do tych, które rozgrywają się wokół nich. Szkolna codzienność, przyjaźnie, pierwsze uczucia, intrygi, kłótnie i porażki - obraz przedstawiony przez autorkę jest urozmaicony i ma wyraźny przekaz. Łatwo odróżnić dobro od zła, można czerpać z doświadczeń bohaterów, uczyć się odpowiednich zachowań...

Głównymi bohaterami są uczniowie klasy gimnazjalnej, której wychowawczynią jest pani Czajka właśnie.Klasa jak klasa, są w niej pilni uczniowie, są oryginały, są osoby "niewidzialne" i takie, które zawsze pojawiają się na pierwszym planie. Klasa się bawi, kłóci, wybuchają awantury, ktoś jest krzywdzony, ktoś się zakochuje z wzajemnością lub nie, a ktoś jest zazdrosny. Wiele emocji, zdarzeń, spraw. Niektóre postaci poznajemy bliżej, inne pozostają w tle, ale klasa pani Czajki staje się nam bliska i po kilku rozdziałach zaczynamy żyć jej problemami. Mimo, że są to uczniowie klas gimnazjalnych, polecam tę książkę już od lat 10, dla gimnazjalistów może być za "grzeczna". Co znaczy "grzeczna"? Z każdej historii wynika jakaś nauka, morał.W pewnym (młodzieżowym) wieku, nie chce się tych nauk słuchać, a jeśli, to nie mogą być one podane na tacy, trzeba do nich samemu dojść, trzeba pogłówkować, przemyśleć. 
Książkę czyta się łatwo i przyjemnie. Polecam dla czytelniczek, które chcą przenieść się w warszawską codzienność klasy pani Czajki i odpocząć nieco od swojej;)

B.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię