Dobry pies. Czytam sobie poziom 1

Autor: Rafał Witek
Wydawnictwo: Egmont
Ilustracje: Jola Richter - Magnuszewska
ISBN: 978-83-281-2301-4
Format: 147x184mm
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017
Seria: Czytam sobie
Ilość stron: 32
Wiek: 5+

11,09 
wysyłka do 24 godzin

Świetny tytuł, by rozpocząć czytelniczą przygodę! Psie historie zawsze cieszą się wśród dzieci powodzeniem, ale buldog Bazyl przypadnie im szczególnie do serca. Mnie ujął od pierwszej strony:)

Bazyl jest wielki, sapiący, uwielbia jeść i jest łasy na smakołyki, którymi Natalka zachęca go do spaceru. Kiedy patrzę na rozwalonego wygodnie na kocyku Bazyla, to myślę sobie, że ruch, to nie jest to, co Bazyl lubi najbardziej;) Zachęcony przez dziewczynkę wreszcie się rusza, ale na spacerze lekceważy zupełnie swoją panią i robi co jemu samemu w duszy gra.Trudno się dziwić, że Natalka jest zdenerwowana. Ale, ale. Bazyl jeszcze pokaże co potrafi i że w trudnej sytuacji można na niego liczyć. Jest nie tylko rozkosznym leniem, ale też uważnym towarzyszem. I doczeka się wielkiej pochwały!

Dobry tekst Rafała Witka został opatrzony równie dobrymi ilustracjami Joli Richter - Magnuszewskiej, co w tej pozycji jest niezmiernie ważne. Jest to pierwszy poziom serii Czytam sobie, dla dzieci, które naprawdę rozpoczynają samodzielne czytanie. Bardzo ważne jest, by się nie zniechęciły. Dlatego na tym poziomie przeważają ilustracje, tekst jest tylko dodatkiem do nich. Trudno zbudować napięcie mając do dyspozycji tak niewiele tekstu, raptem 150-200 wyrazów, a jednak wielu autorom tej serii znakomicie się to udaje. Tak jest i w przypadku "Dobrego psa". Historia zaciekawia, bawi i wzrusza. A przy tym  mamy bardzo humorystyczne i pobudzające wyobraźnię ilustracje i wiele innych atutów pierwszej  książki do samodzielnego czytania. Duża czcionka, proste zdania, bardzo wyraźna numeracja stron i nagroda w postaci naklejek i Dyplomu sukcesu.
Dobrze przemyślana, starannie opracowana seria dla początkujących czytelników, którą niezmiennie gorąco od kilku lat w Lunie polecamy. Miłych chwil z Bazylem Waszym pociechom życzę.
B.

 

Książka Dobry pies

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podobne Produkty