Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych

Autor: Marianna Oklejak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ilustracje: Marianna Oklejak
ISBN: 978-83-281-2191-1
Format: 225x265mm
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 64
Wiek: 5+

39,99 
wysyłka do trzech dni


Wiele jest książek z zagadkami, ale trudno będzie znaleźć ładniejszą i bardziej dopracowaną. Marianna Oklejak po raz kolejny sięgnęła do polskiego folkloru i stworzyła malowniczą opowieść pełną łamigłówek, przyśpiewek i wspaniałych ilustracji. Każda strona zaprasza soczystymi barwami, różnorodnością wzorów i bogactwem elementów. Cuda prawdziwe...niewidy. 

Byli sobie dwaj bracia, którym nie za dobrze się wiodło. Ruszyli oni w daleki świat w poszukiwaniu szczęścia, a na swojej drodze napotykali tajemnicze istoty, dzikie zwierzęta, a nawet diabła Rokitę. Niełatwa to podróż, ale dzięki pomocy młodych czytelników, pokonali każdą przeszkodę. 
Oglądałam tę książkę wiele razy, wciąż odkrywając coś nowego: myszkę skradającą się pod stołem, krasnoludka na dachu i kaktusa w oknie wiejskiej chaty:) Jestem pewna, że dzieci odkryją dużo więcej i spędzą z tą lekturą długie godziny. Po rozwikłaniu zagadek będą mogły w skupieniu podziwiać ilustracje, wyszukiwać detale, wymyślać dalsze dzieje Jaśka i Wojtka. 
Marianna Oklejak w cudownie lekki i charyzmatyczny sposób wprowadza nas w świat polskiej tradycji ludowej, która w tym wydaniu okazuje się niezwykle interesująca i pełna magii. Chciałoby się ruszyć w świat na bułanym koniku i poszukiwać kwiatu paproci. Gotowi do podróży?

D.

 

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podobne Produkty