Botanicum

Autor: Kathy Willis
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan
Ilustracje: Katie Scott
ISBN: 978-83-64347-90-0
Format: 280x380mm
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 96
Wiek: 7+

64,90 
wysyłka do 24 godzin

Czy możecie sobie wyobrazić, że wchodzicie do muzeum, w którym zobaczycie wszystkie gatunki roślin? Nawet takie, które wyginęły przed milionami lat. Jak wielkie byłyby Wasze oczekiwania, jak duża radość? Czy uwierzycie mi, jeśli powiem, że to naprawdę może się spełnić? Nie musicie nawet kupować biletów, a wędrówkę po nim możecie odbyć w pidżamie i w papciach. Zajrzyjcie do "Botanicum", zapewniam Was, że tę przygodę będziecie chcieli przeżywać ciągle na nowo... 

Przyznaję, że "botaniczne" rozmowy mnie śmiertelnie nudzą i trudno mi zapamiętać choćby kilka nazw roślin. Ale przyrodę podziwiam i szanuję, więc z dużym zaciekawieniem sięgnęłam po tę książkę. Po ukazaniu się w ubiegłym roku "Animalium" tego samego wydawnictwa, oczekiwania były bardzo wysokie. "Botanicum" robi wrażenie od pierwszej chwili, gdyby muzea miały takie wejścia, jak ta książka okładkę, to latami czekałoby się  na bilet wstępu. Jeśli zajrzymy do środka, to nie ma już odwrotu, trzeba tę książkę "przewałkować" do końca.

Najbardziej pasuje mi tu słowo - oszołomienie. Oszałamia piękna szata graficzna, cudowne ilustracje i niezwykły nastrój. Każdy rozdział to jedna muzealna sala, w pierwszej znajdują się pierwsze rośliny żyjące na Ziemi, w kolejnych: drzewa, rośliny zielne, storczyki. Są też rośliny, które przystosowały się do wyjątkowo trudnych warunków. Wszystkie działy zaopatrzone są w komentarze, osobno opisana jest też każda roślina. Czytając ma się wrażenie, że z pozornie zwięzłych i rzeczowych komentarzy bije jakieś ciepło, które zachęca nas do zbliżenia się do każdego okazu, bliższej obserwacji. Strona graficzna jest tak dopracowana, że trudno byłoby dopatrzyć się choćby najmniejszego niedociągnięcia.

Trudno potraktować tę KSIĄŻKĘ inaczej niż z dogłębnym szacunkiem i podziwem. Dziękuję więc Katie i Kathy:) za te wspaniałe chwile. POLECAM!

D.

 


 

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podobne Produkty