Bajki filozoficzne. Jak żyć na Ziemi?

Autor: Michel Piquemal
Wydawnictwo: Muchomor
Tłumaczenie: Maria Braunstein
Ilustracje: Agnieszka Malmon
ISBN: 978-83-89774-81-1
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2015
Seria: Bajki filozoficzne
Ilość stron: 72
Wiek: 10+

26,00 
wysyłka do 24 godzin

 "Ziemia nie należy do nas, otrzymaliśmy ją w spadku, aby przekazać naszym dzieciom", to zdanie mogłoby być mottem kolejnej części "Bajek filozoficznych". Jak pisze autor, przypowieści nie mają być lekcjami moralności, ale powinny skłonić do osobistych przemyśleń. Wspaniała książka, której lektura wzbogaci każdego, niezależnie od wieku. Polecam gorąco!

Współczesny świat nie jest niestety zbudowany na refleksji i przemyśleniach, raczej przypomina chińską zupkę: jest szybki i tak "przyprawiony", że właściwie nie odczuwamy nic poza paleniem na języku. W wyścigu z czasem, hałasie i dążeniu do przeżyć ekstremalnych zupełnie straciliśmy z oczu fakt, że dla naszej planety to my jesteśmy "przeżyciem ekstremalnym". Jak długo Ziemia będzie w stanie jeszcze nas znosić? Mam nadzieję, że okaże cierpliwość, ale jedyną nadzieją jest wpojenie młodemu pokoleniu odpowiednich wartości i nauczenie go samodzielnego myślenia.
"Bajki" mogą być cudowną inspiracją do wspólnych rozmów, Michel Piquemal nie ograniczył tematyki do ekologii, poruszył także inne współczesne tematy: brak czasu, nadmierną konsumpcję, wpływ reklamy,  marnotrawstwo. Komentarze autora wskazują na jego zaangażowanie i dużą ilość emocji, którą wywołują te tematy, ale same bajki są spokojne, stonowane i "mówiące" szeptem. Czasami szept słyszy się wyraźniej niż okrzyki bitwy. 

"Bajki filozoficzne. Jak żyć na Ziemi?"są trudniejszą lekturą niż poprzedniczki, dlatego polecam je do wspólnego, rodzinnego czytania i jako bazę do dyskusji. Ładna i przejrzysta szata graficzna jest dodatkową zachętą, ilustracje są urozmaiceniem, które jednak nie odciąga uwagi od tekstu.
Jak żyć na Ziemi? Mądrze i  odpowiedzialnie, z szacunkiem do współmieszkańców, roślin, wszystkich żywych istot. Każdy dzień tutaj to prawdziwy prezent, doceńmy go! I oczywiście, czytajmy "Bajki filozoficzne"! 

D. 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podobne Produkty