Tadek i spółka Czytam sobie Poziom 2

Autor: Joanna Olech
Wydawnictwo: Egmont
Ilustracje: Dorota Łoskot-Cichocka
ISBN: 978-83-237-5566-1
Format: 145x185mm
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2012
Seria: Czytam sobie
Ilość stron: 48
Wiek: 6+

12,99 
wysyłka do 24 godzin

Wydawnictwo Egmont stworzyło serię pierwszych książeczek do samodzielnego czytania pt. "Czytam sobie" Serię przygotowano bardzo starannie i profesjonalnie. Autorami tekstów są znakomici polscy autorzy, książki zostały wspaniale zilustrowane, a dzieci odkryją w nich wiele niespodzianek (naklejki, zakładki, dyplom). Bardzo ładna szata graficzna, przyjazny czytaniu format i wielkość czcionki i co bardzo ważne - trzy poziomy trudności, co ułatwia dobór pozycji do umiejętności czytelniczych dziecka.
"Tadek i spółka" Joanny Olech to pozycja dla dzieci, które już troszkę czytają - poziom 2.

Podobnie jak w książeczkach poziomu pierwszego, wiele tu kolorowych ilustracji, wyraźną różnicę widzimy jednak w tekście. O ile tytuły z poziomu pierwszego zawierają około 150-200 wyrazów, tutaj liczba ta wzrasta do 800-900. Zdania są dłuższe, występują elementy dialogu. Czcionka jest bardzo duża, strony są numerowane, by czytelnik widział swoje postępy. Na końcu czeka nagroda - naklejki i dyplom. Do każdej książeczki z tej serii dołączona jest bardzo ładna zakładka.

Joanna Olech przedstawia nam kilka oryginalnych postaci:Tadka Damradka, Natalkę Pytalkę, Romka Wiadomka...Moją sympatię najbardziej wzbudził Franek TYRANEK:) To dla mnie najciekawsza postać i w tej krótkiej historyjce najwięcej się dzieje.
Ilustracje Doroty Łoskot-Cichockiej są zabawne, ciekawe i bardzo ożywiają tekst.
Nie jest to najmocniejsza pozycja w tej bardzo udanej serii, ale może Wasi czytelnicy będą innego zdania? Chętnie posłucham innych opinii.

                                                                             B.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podobne Produkty